dr Grzegorz Embros

Nagrody, Osiągnięcia organizacyjne

2011    Medal Komisji Edukacji Narodowej
2011    Nagroda Rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
2012    Brązowy krzyż zasługi za działalność na rzecz rozwoju nauki oraz osiągnięcia w pracy dydaktycznej

Absolwent filozofii (filozofia przyrody) oraz doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Pracuje jako asystent w Zakładzie Zrównoważonego Rozwoju, Prawa i Zarządzania Środowiskiem, gdzie prowadzi badania w zakresie systemowych podstaw ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju, systemów zarządzania środowiskowego.

Prodziekan ds. studenckich WFCh UKSW
Członek Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia
Członek Rady Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW

Magisterium
“Koncepcja ekofilozofii w ujęciu profesora Zbigniewa Hulla” (2001)

Doktorat
“Systemy informacyjne jako wsparcie ekofilozoficznych podstaw edukacji dla zrównoważonego rozwoju” (2007)

Embros G. 2012. Próba systemowego ujęcia człowieka w świecie zagrożonym konsumpcjonizmem. Seminare 32:57-69.
Embros G. 2013. Role of procedures in environmental management system. Studia Ecologiae et Bioethicae 11(4):113-128.
Embros G. 2014. Procedury jako narzędzie doskonalenia systemu zarządzania środowiskowego. Studia Ecologiae et Bioethicae 12(3):137-162.
Embros G., Prakseologiczne uwarunkowania procesu decyzyjnego w ochronie środowiska, w: Studia Ecologiae et Bioethicae, 14(2016)1, Warszawa 2016, s. 101- 127.
Embros G., A Systemic View of  Οἶκος, w: Joshtrom I. Kureethadam, Zbigniew Łepko, Ryszard F. Sadowski (eds), Returning  to  the  Οἶκος.  Ways  to  Recover  our  Common  Home, Rome: LAS 2016, pp. 84-101.

Pracownik Katedry Antropologii Środowiskowej

Zakład Zrównoważonego Rozwoju, Prawa i Zarządzania Środowiskiem