dr Michał Latawiec

dr Michał Latawiec
dr Michał LatawiecPracownik Katedry Antropologii Środowiskowej
Absolwent studiów magisterskich z ochrony środowiska oraz doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia. Ukończył studia podyplomowe “Ochrona przyrody – podstawy naukowe, uwarunkowania prawne i praktyczne zastosowanie w działalności zawodowej” w Instytucie Ochrony Przyrody PAN w Krakowie. Pracuje jako asystent w Zakładzie Ekofilozofii Katedry Antropologii Środowiskowej w Instytucie Ekologii i Bioetyki UKSW w Warszawie. Obecnie pełni funkcję sekretarza czasopisma naukowego Studia Ecologiae et Bioethicae. Zainteresowania badawcze koncentrują się na filozoficznych aspektach obecności człowieka w środowisku naturalnym. Prowadzi badania wokół filozoficznej perspektywy wybranych aspektów ekologii i praktycznej filozofii przyrody.

nauki humanistyczne, filozofia, ekologia, ochrona przyrody

sekretarz redakcji czasopisma Studia Ecologiae et Bioethicae
członek Komisji Rekrutacyjnej Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW w Warszawie
członek komisji skrutacyjnej Rady Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW w Warszawie
członek Polskiego Towarzystwa Filozoficznego

Magisterium:
„Rozwój idei ochrony przyrody w Polsce na przełomie XX i XXI wieku” (2007)

Doktorat:
„Idea ochrony przyrody. Analiza metodologiczna wybranych koncepcji” (2014)

Latawiec M., (2016), Education for Οἶκος, in: Returning  to  the  Οîκος.  Ways  to  Recover  our  Common  Home, (eds.) J. I. Kureethadam, Z. Łepko, R. F. Sadowski, Rome: LAS, pp. 173-191.
Latawiec M., (2016), Rozpoznawanie granic ingerencji człowieka w środowisko przyrodnicze, „Studia Ecologiae et Bioethicae”, 14:(2016)1: 77-97.
Latawiec A. M., Latawiec M., (2016), Zdrowie w kontekście zrównoważonego rozwoju, w: Sozologia systemowa tom IX. Zdrowie. Człowiek i jego środowisko w aspekcie przyrodniczym, filozoficznym i teologicznym, (red.) Del Mastro D., Dyk W., Dyk T., Skrzypczak W., Szczecin-Fasano: Volumina, s. 47-60.
Latawiec M., (2015), Przez odpowiedzialność do kultury ekologicznej, Kwartalnik Naukowy Fides et Ratio 21(2015)1: 185-195.
Dzwonkowska D., Latawiec M., Gzyra D., Lejman J., Twardowski M., Tymieniecka-Suchanek J., (2015), Filozofia wobec świata zwierząt, Warszawa: wyd. UKSW, ss. 159, ISBN 978-83-65224-85-9.
Latawiec M., (2014), Saturation of biological diversity and human activity, Studia Ecologiae et Bioethicae, 12(2014)3: 65-80.
Latawiec M., (2011), Analiza historyczna ustawowych form ochrony przyrody w Polsce, Warszawa: wyd. UKSW, ss. 173, ISBN 978-83-7072-741-3.

Pracownik Katedry Antropologii Środowiskowej

Zakład Edukacji Środowiskowej
Wróć do zestawienia – Pracownicy niesamodzielni
2018-10-20T13:25:01+00:00Categories: Pracownicy, Pracownicy niesamodzielni|Tags: |